پنجشنبه 27 شهريور 1393
    فارسی | English

مسوول آموزش دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران:
این مجموعه تنها مرکز معتبر برگزارکننده دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی در کشور است

1391/07/25
چاپ

مسوول آموزش دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران از برگزاری نه دوره آموزشی خبر داد و گفت: این مجموعه در راستای ارتقای سطح علمی و مهارت فنی دانشجویان با هدف حذف خلاء ارتباطی موجود بین صنعت و دانشگاه، کلاس های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی را برگزار می کند.

دکتر مهدی منصوری در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران پیرامون دوره های آموزشی این مرکز بیان داشت: جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با تکیه بر پشتوانه غنی علمی- آموزشی و تجربه کاری درخشان در زمینه  آموزش و علاوه بر آن با بهره گیری از اساتید مجرب و با سابقه، اقدام به برگزاری دوره های آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی نموده است.

وی در ادامه تصریح کرد: این مجموعه از سال 1386 شروع به فعالیت نموده و هر سال موفق به برگزاری چهار دوره آموزشی شده است. بنابرین می توان اذعان داشت، این مرکز با سابقه برگزاری بیش از 21 دوره در سال های گذشته توانسته در راستای بهبود سطح کیفی دانش و مهارت عملی دانشجویان نقشی موثر و کلیدی ایفا کند.
 
مسوول برگزاری دوره های آموزشی با تاکید بر این مطلب که اکثر فارغ التحصیلان مهارت های کافی در خصوص تعمیرات تجهیزات پزشکی را ندارند، گفت: دانشجویان پس از گذراندن تحصیلات آکادمیک، به علت کمبود امکانات و نبود فرصت کافی برای آشنایی کامل با تمامی تجهیزات در دانشگاه ها، فاقد مهارت های لازم در زمینه تعمیرات تجهیزات هستند، هدف این مرکز از برگزاری این دوره ها آن است که خلا موجود بین صنعت و دانشگاه را تا حد امکان برطرف سازد و  فارغ التحصیلانی کارآمد به بازارکار معرفی کند.
 
وی با بیان این مطلب که جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران اولین و معتبرترین موسسه در راستای ارائه خدمات آموزشی در زمینه تعمیرات تجهیزات پزشکی است، خاطر نشان کرد: این مجموعه با سابقه درخشان برگزاری دوره های آموزشی، امسال نیز با برنامه ریزی دقیق و هدفمند به عنوان یکی از مجهزترین مراکز اقدام به برگزاری نه دوره آموزشی نموده است.
 
مسوول برگزاری دوره های آموزشی تعمیرات تجهیزات پزشکی افزود: این دوره ها شامل آموزش تعمیرات تجهیزات تصویربرداری، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، اتاق عمل ، تعمیرات بورد، کالیبراسیون، الکترونیک، اصول بازرگانی و AVR است.

دکتر منصوری پیرامون امکانات موجود در این مرکز  اظهار داشت: این مجموعه دارای تجهیزات متعدد از جمله تجهیزات آزمایشگاهی که شامل سل کانتر، سانتریفیوژ، اسپکتروفوتومتر، الایزاریدر و ...، تجهیزات اتاق عمل نظیر الکتروشوک، ساکشن، پالس اکسیمتر، چراغ سیالیتیک، مانیتورینگ و ...، تجهیزات دندانپزشکی مانند یونیت، اتوکلاو، آنگسل، توربین، ساکشن دندانپزشکی، رادیوگرافی دندان، آمالگاموتور، RVG و ... و علاوه بر آن تجهیزات تصویربرداری شامل سونوگرافی، رادیولوژی، MRI و  CTاست.

وی ادامه داد: این مجموعه با مجهز نمودن دستگاه ها و بروز نمودن امکانات و تجهیزات خود و ارائه کلاس ها به صورت عملی و علاوه بر آن برگزاری دوره های MRI و  CTبه صورت تئوری توانسته شرایطی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان فراهم آورده تا مهارت های فنی خود را در کنار تحصیلات آکادمیک تکمیل کنند.

مسوول برگزاری آموزش دوره های تعمیرات تجهیزات پزشکی با اشاره به شرایط شرکت در این کلاس ها بیان داشت: شرکت در این دوره ها برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی پزشکی، برق _الکترونیک و مکانیک میسر است. همچنین علاقمندان از دیگر رشته ها نیز می توانند در این دوره ها حضور یابند.
 
دکتر منصوری افزود: مرکز برای متقاضیانی که در رابطه با الکترونیک اطلاعات کافی ندارند، دوره های پیش نیاز را ارائه می دهد و داوطلبان پس از سپری نمودن این کلاس ها، قادرند تا در دوره های تخصصی شرکت کنند.

وی در خصوص مزایای بهره مندی از این دوره ها یادآور شد: با توجه به این مطلب که این مجموعه با موسسات و ارگان های مختلف همکاری و اساتید این مرکز نیز در شرکت های مختلف تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند، داوطلبان برتر این دوره ها در صورت نیاز به بخش های ذیربط معرفی می شوند. بنابرین می توان گفت امکان ورود به بازارکار نیز برای متقاضیان برتر میسر خواهد بود.

وی در پایان با بیان این مطلب که به شرکت کنندگان در هر دوره مدرک معتبر اعطا می شود، گفت: هر یک از دوره ها 10 جلسه است و به همه ی متقاضیان که با موفقیت این دوره ها را سپری کنند، مدرک معتبر جهاد دانشگاهی اعطا می شود.

لازم به ذکر است علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 88785235 و 88677579 تماس حاصل کنند.

کد خبر: 1348

نام و نام خانوادگی:

متن:*

 
تغییر تصویر
تصویر فوق را در اینجا وارد کنید